Uczniowie na sali podczas Pasowania na Czytelnika13 stycznia 2023 r. w Szkole Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki Szkolnej uczniów klas pierwszych. Był to kolejny ważny dzień dla pierwszoklasistów, wszyscy stali się prawdziwymi czytelnikami biblioteki.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie uczniów klas pierwszych na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Specjalnie na tę okazję członkowie Koła Przyjaciół Biblioteki, pod kierunkiem pani Alicji Góry przygotowali teatrzyk pacynkowy, podczas którego uczniowie dowiedzieli się dlaczego czytanie jest ważne i jak należy dbać o książki.

Po takim wprowadzeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonała pani dyrektor Anna Mazurek. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy uczeń otrzymał w prezencie "Wyprawkę Czytelniczą" od Instytutu Książki w ramach kampanii "Mała książka - wielki człowiek", na którą składa się pięknie wydana książka pt. "Pierwsze abecadło" oraz broszura dla rodziców "Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem" zawierająca inspiracje i pomysły na zabawy oraz podpowiedzi dla rodziców, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Projekt "Mała Książka - Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka" ma charakter ogólnopolski i jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika Pasowanie na Czytelnika