Wycieczka do Nowej Dęby7 listopada 2022 r. odbyła się wycieczka edukacyjna klas Ia i Ib Szkoły Podstawowej w Józefowie do Fabryki i Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

Uczniowie zapoznali się z etapami ręcznej produkcji ozdób choinkowych, jako jednego z elementów tradycji bożonarodzeniowych kultywowanych w Polsce i wielu innych krajach. Pierwszoklasiści wysłuchali opowieści pani przewodnik o zgromadzonych ekspozycjach muzealnych przedstawiających dekoracje bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Następnie podziwiali unikatowe bombki umieszczone tematycznie w gablotach, poznali proces powstawania bombek o różnorodnych kształtach i zdobieniach, począwszy od dmuchania szklanych rurek, poprzez srebrzenie i dekorowanie.

Wzięli również udział w warsztatach, podczas których mogli rozwijać kreatywność i sprawność manualną - ozdabiając swoją bombkę. Była to świetna zabawa, a efekt naprawdę spektakularny - powstały niepowtarzalne ozdoby, które każdy uczestnik otrzymał w prezencie wraz z imienną bombką.

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały panie: Bernarda Hejzner, Edyta Nieśpiał, Ewa Buczkowska, Beata Droździel.

Galeria przedstawia uczniów podczas warsztatów i zwiedzania Fabryki i Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie.

Wycieczka do Nowej Dęby Wycieczka do Nowej Dęby Wycieczka do Nowej Dęby
Wycieczka do Nowej Dęby Wycieczka do Nowej Dęby Wycieczka do Nowej Dęby
Wycieczka do Nowej Dęby Wycieczka do Nowej Dęby Wycieczka do Nowej Dęby