Wolontariusze SKC włączają się w akcję organizowaną przez Caritas Parafii. Zbieramy fundusze dla mieszkanki naszej gminy Pani Elżbiety Buczkowskiej, u której z powodu powikłań covidowych doszlo do zatrzymania krążenia. Wymaga ona intensywnej terapii oraz rehabilitacji w ośrodku rehabilitacyjno-wybudzeniowym. W związku z tym prowadzimy zbiórkę pieniędzy do puszki. Rozprowadzamy drobne przekąski, soki i wodę z których dochód zostanie przeznaczony na ten cel. Gorąco prosimy o włączenie się do akcji na rzecz Pani Eli.

Drodzy rodzice, uczniowie i pracownicy.

Szkolne Koło Caritas gorąco zachęca do przyłączenia się do akcji charytatywnej organizowanej w naszej szkole. Podczas przerw, prowadzony jest kiermasz przekąsek, napoi i soków. Dochód ze sprzedaży trafi na konto Mai Ziemichód, która zmaga się ostrą białaczką limfoblastyczną.

zlotoweczkidlamajeczki

Jedynym ratunkiem dla dziewczynki jest terapia CAR-T-Cell, której koszt jest przeogromny. Do wyzdrowienia Maja potrzebuje ponad 1,4 mln złotych. Dla jednej osoby, to suma zbyt wielka do zebrania, ale razem, możemy ją zgromadzić i co najważniejsze, pomóc w tej nierównej walce. Na Facebooku utworzono grupę z licytacjami na rzecz Mai, do której również chcemy dołączyć. Wychodzimy więc do Was drodzy rodzice z prośbą o przynoszenie fantów (rzeczy nowych lub w idealnym stanie) do szkoły, które Szkolne Koło Caritas wystawi na licytacje. Można przynosić praktycznie wszystko: zabawki, ubrania, kosmetyki, biżuterię, talony/bony, ofertę wypieków, prace plastyczne, rękodzieła…

Maja ma bardzo mało czasu, a przecież mając zaledwie 7 lat powinna go mieć mnóstwo.

POMÓŻMY!!!

https://www.siepomaga.pl/zycie-mai

https://www.facebook.com/groups/233479361897309/?ref=share

Podczas Wielkiego Postu klasy I – III wraz z rodzicami oraz pracownicy szkoły włączyli się w akcję „Jałmużna Wielkopostna”. Przez sześć tygodni rezygnowali z drobnych przyjemności, słodyczy i składali ofiary pieniężne do specjalnie przygotowanej na ten cel skarbonki. Dodatkowo został zorganizowany kiermasz ozdób wielkanocnych i słodkich przekąsek. Zebrane fundusze w kwocie 1935,90 złotych zostały wpłacone do Fundacji AVALON – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym  w Warszawie, która zebrane środki pieniężne przekaże mieszkańcowi naszej gminy Panu Konradowi Berdzikowi na zakup protezy bionicznej ręki.

Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy I i ich rodzicom, którzy okazali dobre i wrażliwe serca szczególnie aktywnie włączając się w tę bezinteresowną pomoc.

Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom Szkolnego Koła Caritas oraz koordynatorom akcji Barnardzie Hejzner i  Jolancie Lal-Szkałuba dedykujemy słowa Świętego Jana Pawła II.

 

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje.”

 „Każdy gest, nawet najdrobniejszy…

   zmienia świat, czyjś świat…”

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Józefowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami składają serdeczne podziękowania  wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w akcję prowadzoną przez Caritas Parafii Józefów na prośbę Fundacji „Uczciwa Ukraina” zajmującą się pomocą ofiarom wojny i osieroconym dzieciom.

 Każda pomoc jest wartościowa – pomagamy ofiarom wojny z Ukrainy!  Każda pomoc jest wartościowa – pomagamy ofiarom wojny z Ukrainy!  Każda pomoc jest wartościowa – pomagamy ofiarom wojny z Ukrainy!  Każda pomoc jest wartościowa – pomagamy ofiarom wojny z Ukrainy!