Logotyp akcji Razem na SwietaW tym roku w okresie przedświątecznym po raz kolejny nasza szkoła przystąpiła do akcji „Razem na Święta” organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Pomimo trudnej sytuacji jaka ma miejsce, nasza cała społeczność szkolna aktywnie włączyła się do tej bardzo szczytnej inicjatywy. I jak co roku zrealizowała wiele działań m.in.:

  • Wolontariusze ze Szkolnego koła Caritas w swoich domach przygotowali „Kartki Dobrej Nowiny” które zostały  wrzucone do skrzynek wielu samotnych i starszych osób.
  • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się również w akcję zbiórki artykułów dla zwierząt „Wspieramy bezdomniaki”.
  • Pracownicy, na czele z naszą panią dyrektor Edytą Niespiał, wzięli udział w akcji RatujLenkęChallenge, która choruje na SMA. Akcja polegała na wykonaniu kolędy, nagraniu filmiku, wpłacie pieniędzy na cel zbiórki oraz nominowaniu kolejnych osób.
  • W każdej klasie odbyły się klasowe wigilie on-line, które były inne niż dotychczas i szczególnie wzruszające.
  • Do instytucji oraz zaprzyjaźnionych osób zostały rozesłane e-kartki ze świątecznymi życzeniami.

darCała społeczność szkolna włączyła się do akcji „Dar serca” dla dzieci z Ukrainy organizowanej przez Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Zebranych zostało sporo słodyczy,  artykułów chemicznych i środków czystości, które przekazano do Caritas w Zamościu. W tej szczególnej sytuacji epidemiologicznej takie „dary serca” mają wyjątkową moc. A zawsze warto pamiętać, że dobro wraca. Szkolnymi koordynatorami akcji byli: Bernarda Hejzner, ks. Marcin Serafin i ks. Mateusz Kicka.

Dyrektor szkoły Edyta Nieśpiał oraz opiekun Szkolnego Koła Caritas Bernarda Hejzner składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom.  

     Pomimo stanu epidemii uczniowie naszej szkoły uczcili 100 rocznicę urodzin Świętego Jana Pawła II. W swoich domach młodzież kl. VI – VIII opracowywała, według własnego pomysłu, prezentacje dotyczące życia twórczości i działalności naszego Papieża, natomiast uczniowie kl. I – V wykonali prace plastyczne poświęcone Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Na szczególną uwagę zasłużyły prace wykonane przez wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas,  którzy pracują w myśl słów Świętego Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. Zapraszamy do obejrzenia prac uczniów.

Prezentacja z pracami uczniów:

https://animoto.com/play/B5SOizxHLnONwfSaXVkCCQ?fbclid=IwAR0nzppBjsTHjpmdYCZXrVofwNYUvgH3XW4AeGdvXV41hKUTQXvjPKy6aEA 

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas w Józefowie prowadzą ciągłą zbiórkę nakrętek dla Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. W miesiącu maju do przekazania jest 11 worków.

Zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję i pomóc potrzebującym. Nakrętki można przynosić do Szkoły Podstawowej im. M. Romanowskiego w Józefowie w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 13.00 lub zostawić  zapakowane pod drzwiami szkoły.

Składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy  uczestniczą w naszej akcji.