18 września nasza szkoła przyłączyła się do akcji ekologicznej SadziMY. Nauczycielki p. Aneta Momot i opiekunki SU p. Justyna Rezler i p. Aleksandra Kusztykiewicz odebrały sadzonki świerków z siedziby Nadleśnictwa w Józefowie i umieściły je przy wejściu do szkoły zaraz obok plakatu informującego o akcji, przygotowanego przez uczniów klasy 7b: Dominikę Dziama, Amelię Murzacz, Kalinę Korepta, Liliannę Łokaj, Emila Murzacza, Mateusza Gontarza, Oliwię Widomską, Igora Danaj, Łucję Bodys, Karolinę Borowiec, Malwinę Słupską i Oliwię Sykuła. Chociaż obostrzenia zakazują grupowego wykonania akcji, daliśmy radę i wsparliśmy inicjatywę ekologiczną indywidualnie. Warto sadzić drzewa, warto dbać o planetę!

 SadziMY z Ogólnopolską Akcją pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy SadziMY z Ogólnopolską Akcją pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy SadziMY z Ogólnopolską Akcją pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy SadziMY z Ogólnopolską Akcją pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy SadziMY z Ogólnopolską Akcją pod honorowym patronatem Prezydenta Andrzeja Dudy   

czapeczkaDrodzy Uczniowie!  Pragniemy serdecznie podziękować za Waszą ciężką pracę, zaangażowanie w życie szkoły, za uśmiech, serdeczność i optymizm, którym zarażaliście innych. Jesteśmy wdzięczne, że kosztem wolnego czasu, wykradając chwile pomiędzy różnymi obowiązkami byliście na każdą naszą prośbę. Wasze poczucie obowiązku i wiara
w sukces przezwyciężyła wszelkie trudy.

Dziękujemy i życzymy Wam udanych wakacji, dużo słońca i wielu ciekawych przygód. Szczególnie ciepło dziękujemy absolwentom, życząc wielu sukcesów w nowych  szkołach.

Opiekunowie  Samorządu Uczniowskiego:

Elżbieta Olędzka

Renata Kusztykiewicz

Krystyna Mielniczek

Gdy noc piekielna zapadła nad światem,

Co oślepł od krzywd naszych krwawych znamion,

Tyś najpiękniejszym skończył poematem!

Dałeś Ojczyźnie dwoje młodych ramion,

A Bóg - męczeństwa dał Ci przy nich dzielność,

A Polska - w sercach braci - nieśmiertelność.

(Dziennik Literacki R. 1863 nr 76)

24 kwietnia 1863 r. w pobliżu Józefowa rozegrała się jedna z bitew powstania styczniowego. Wśród poległych w niej powstańców był młody poeta Mieczysław Romanowski. Od pięćdziesięciu lat jest on patronem Szkoły Podstawowej w Józefowie. Każda rocznica śmierci poety to dla społeczności szkolnej okazja do przypomnienia jego biografii i twórczości oraz do krzewienia wśród młodych ludzi postawy patriotyzmu. Jak co  roku, również w tym trudnym czasie, pamiętamy o naszym patronie. Uporządkowane zostały miejsca pamięci z nim związane i zapalone symboliczne znicze.

Szczególny wymiar mają w edukacji dzieci i młodzieży słowa poświęcone poecie,  napisane  ponad sto lat temu: „Wierszami swoimi zachęcał rodaków do miłości ojczyzny
i sam ją całym swoim sercem gorącym miłował, a tę miłość stwierdził śmiercią bohaterską. To też pamięć jego żyć będzie w sercach polskich póki one bić będą”. (K. Wróblewski, Mieczysław Romanowski. W czterdziestą rocznicę zgonu poety. Lwów 1903)

Opiekunowie SU

157 ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA SZKOŁY 157 ROCZNICA ŚMIERCI PATRONA SZKOŁY      

Tradycyjnie w Tłusty Czwartek, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału, w naszej szkole gościły przepyszne, świeżutkie pączki. Dyrektor szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim zadbali, aby każdy miłośnik słodkości (i nie tylko) znalazł dla siebie pączka z ulubionym nadzieniem.

 Tłusty czwartek Tłusty czwartek Tłusty czwartek     

Miłość nie polega na tym,

aby wzajemnie sobie się przyglądać,

lecz aby patrzeć razem

w tym samym kierunku.

Antoine de Saint-Exupéry

    

      Dzień Zakochanych upłynął w naszej szkole w bardzo serdecznej atmosferze. Już od 11 lutego działała poczta walentynkowa, dzięki której uczniowie mogli skierować do ważnych dla nich osób słowa sympatii lub życzenia. 14 lutego członkowie SU dostarczyli kartki walentynkowe do adresatów. Innym pomysłem było umieszczenie na drzwiach do sal lekcyjnych wyznania „Kocham Cię” w różnych językach. Uczniowie z zainteresowaniem je odczytywali. Wiersze i opowiadania o miłości stały się także tematem gazetki ściennej. W strojach dominował kolor czerwony, zaś w dekoracji szkoły  kształt serca. Kształt ten miały także gofry i ciasteczka przygotowane i sprzedawane przez SKO - wiczów i SU.

 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020
 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020 Walentynki 2020