Absolwentki naszej szkoły Kaja Peć, Patrycja Kusztykiewicz i Aleksandra Pogudz, członkinie grupy „Ku chwale”, cały czas rozwijają i promują swoje wokalne talenty. Kolejny występ tej grupy odbył się na Wigilii Patriotycznej organizowanej przez Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej okręg Zamość dnia 22 grudnia 2019 r. Zespołowi towarzyszyła Magdalena Stopa wokalistka, gitarzystka oraz kompozytorka i aranżerka a od 2003 roku wykładowca wydziału artystycznego UMCS w Lublinie.

Brawa dla naszych absolwentek. Życzymy im realizacji marzeń i oczywiście trzymamy kciuki!

 Wokalne talenty  Wokalne talenty  Wokalne talenty     

Paulina Świstówna – aktorka Teatru Kameralnego w LublinieAbsolwentka naszej szkoły - Paulina Świstówna z Józefowa - jest aktorką Teatru Kameralnego w Lublinie. Zawsze marzyła o tym, by występować na scenie. Już jako mała dziewczynka zamykała się w pokoju i często śpiewała, zamieniając się w solistkę. W liceum postanowiła swoje pragnienia wcielić w życie. Dlatego po zdaniu matury kontynuowała naukę w Szkole Wokalno – Aktorskiej w Lublinie. Wtedy zaczęła występować
w spektaklach teatralnych. Obecnie swoje umiejętności doskonali w Szkole Muzycznej im. T. Szeligowskiego na wydziale wokalnym – śpiew solowy.

Teatr Kameralny w Lublinie, w  którym pracuje, wystawił już 19 premier i mnóstwo spektakli adresowanych przede wszystkim do młodzieży szkolnej i mieszkańców Lubelszczyzny. Występują ze swoimi sztukami na różnych scenach, m.in. na deskach Teatru Studio Buffo w Warszawie. Paulina często dostaje główne role kobiece, wcielając się w postaci ze znanych lektur szkolnych, np. Zemsta – Klara, Szatan z siódmej klasy - Wanda, Ania z Zielonego Wzgórza - Ania, Ten obcy – Ula.

W październiku ponad setka uczniów naszej szkoły wybrała się do Zamościa, aby obejrzeć spektakl na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego ,,Szatan z siódmej klasy”. Mogliśmy ją podziwiać w roli Wandy, którą wspaniale zagrała, przyciągając uwagę odbiorców energią i naturalnością. Po spektaklu chętnie spotkała się z uczestnikami wyjazdu, pozowała do zdjęć, udzieliła wywiadu i z sentymentem wspominała naukę w szkole podstawowej.

Paulina jest przykładem tego, że można i warto realizować swoje marzenia.