Uczeń naszej szkoły Wojciech Karwan oraz jej ubiegłoroczny absolwent,  Jakub Karwan,  otrzymali grant w konkursie Wymodeluj swoje marzenia na realizację swoich pasji. Bracia pojadą  na Pojezierze Mazurskie, by tam  doskonalić żeglarskie umiejętności i spełniać swoje marzenia.

Fundatorem grantu jest firma Model Opakowania Sp. z o.o. z Biłgoraja, która w kolejnej, 8 już edycji konkursu Wymodeluj swoje marzenia, corocznie wspiera rozwój zainteresowań i pasji młodzieży z powiatu biłgorajskiego i Gminy Zwierzyniec,   organizatorem zaś jest Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej.

model z adresem fundusz lokalny ziemiwymodeluj marzenia

W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej w Józefowie przystąpili do IV edycji programu "Bieg po zdrowie". Jest to program antytytoniowej edukacji zdrowotnej, który opracowany został w Głównym Inspektoracie Sanitarnym.

Główne cele programu:

  • opóźnienie lub zapobiegnięcie inicjacji tytoniowej wśród dzieci i młodzieży,
  • pokazanie atrakcyjności życia w środowisku wolnym od dymu tytoniowego,
  • zwiększanie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.

Program został zrealizowany w postaci 6 lekcji tematycznych oraz dwóch spotkań z rodzicami. Podstawą zajęć było stymulowanie kreatywności i aktywności. Zajęcia w programie „Bieg po zdrowie” realizowane są za pomocą bardzo zróżnicowanych metod aktywizujących. Podczas cyklu zajęć dzieci m.in. liczyły koszty, jakie generuje palenie papierosów, przeprowadzały wywiady na temat: „Dlaczego nie palę”; opracowywały plakaty przedstawiające skutki palenia papierosów. Ponadto, pracując w grupach, tworzyły komiks będący poradnikiem pt. „Jak to zrobić, żeby nie palić papierosów”, przygotowywały także reklamę dotyczącą niepalenia papierosów w formie haseł reklamowych lub rysunków. Uczniowie byli zachęcani do aktywnego udziału poprzez dyskusje, wymianę doświadczeń, spostrzeżeń, refleksji czy pomysłów. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Program cieszył się bardzo dobrą opinią wśród uczniów i ich rodziców. Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach, mocno zaangażowały się w prace domowe.

Koordynatorem projektu była pani Aleksandra Kusztykiewicz – wychowawca klasy IVa.

 

   

logo zuch26 lutego b.r. 9 uczniów klas I-III naszej szkoły, wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego Zuch. Do angielskich zmagań z klasy I stanęli: Kacper Zabłocki, Maja Borowiec, Martyna Skroban, Adam Dziura i Piotr Hunicz. Z klasy III zgłosiły się Marika Pawłowska, Inka Kula i Maja Sikora. Dzieci włożyły dużo pracy w przygotowania razem ze swoją panią Justyną Rezler. Reprezentanci  klasy III nawet w ferie nie mieli odpoczynku i razem z panią spotykali się, aby jak najlepiej utrwalić materiał gramatyczny i leksykalny z 3 całych lat nauki. Tym bardziej radość była większa, gdy do szkoły w końcu dotarła koperta z wynikami informującymi, że trzech naszych uczniów zdobyło tytuł laureata!!

To nasze perełki:

Inka Kula (kl.III) 3 miejsce (na 1076 uczniów!)

Kacper Zabłocki (kl.I) 4 miejsce (na 799 uczniów!)

Adam Dziura (kl.I) 6 miejsce (na 799 uczniów!)

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!!

Świetlica Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie zaprasza uczniów klas I-III do udziału w konkursie plastycznym: „Wiosna wokół nas”.

Regulamin konkursu dostępny jest na blogu świetlicy: http://swietlicaspjozefow.blogspot.com oraz w załączeniu.

>> Regulamin <<

Rok 1791, Zamek Królewski w Warszawie. To właśnie wtedy i właśnie tam, według niektórych historyków, Polska po raz pierwszy odzyskała niepodległość. Minęło już 229 lat od burzliwych narad Sejmu Czteroletniego, które zakończyły się stworzeniem pierwszej w Europie ustawy regulującej organizację władz państwowych, prawa i obowiązków obywateli. Co roku każdy Polak uroczyście obchodzi święto Konstytucji 3 Maja, Święto Pracy przypadające na 1 maja oraz, równie ważny, Dzień Flagi - naszego narodowego symbolu.

Uczniowie naszej szkoły od wielu lat czynnie biorą udział w wydarzeniach patriotycznych. Także teraz, w tych trudnych dla wszystkich Polaków czasach, społeczność uczniowska pamięta.

Drodzy państwo, udajmy się w podróż do przeszłości dzięki prezentacjom przygotowanym przez naszych podopiecznych. Zachęcamy także do odwiedzenia strony: https://kwiecien.academy/swieto-konstytucji-3-maja/ , gdzie można znaleźć ciekawe karty pracy dla uczniów, które również pomogą uczcić to tak ważne dla wszystkich Polaków święto.

 

Prace uczniów:

Plakaty:

Łucja Szponar - klasa VIII

Marisz Buczek - klasa VIa

Milena Łazorczyk - klasa Va

Maja Podolak - klasa Va

Jakub Teterycz - klasa IVa

 

Prezentacje:

Aleksandra Ostasz - klasa VIb

Dominika Dziama - klasa VIb

Katarzyna Łokek - klasa VIII

Karolina Skroban - klasa VIa

Lilianna Łokaj - klasa VIb

Łucja Bodys - klasa VIb

Oliwia Widomska - klasa VIb

Martyna Bednarczyk i Aleksandra Krzaczek - klasa VIa

Amelia Murzacz - klasa VIb