We wrześniu nasza szkoła przyłączyła się do akcji „Sprzątanie świata – Polska” zainicjowanej, ponad 25 lat temu, przez założycielkę Fundacji Nasza Ziemia. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem: „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”

     Uczniowie wraz z nauczycielami otrzymali z Urzędu Miejskiego worki na śmieci oraz ochronne rękawiczki i wyruszyli na „wielkie sprzątanie”. Młodsze dzieci sprzątały teren wokół szkoły a młodzież wcześniej wyznaczone tereny w mieście.

     Akcja „Sprzątanie świata – Polska” łączy wszystkich ludzi, którym zależy na ochronie środowiska. Ma ona na celu zwiększanie świadomości ekologicznej szczególnie wśród dzieci  i młodzieży poprzez propagowanie ograniczania powstawania odpadów,  selektywną  zbiórkę i recykling a także pomaga wyszukiwać i w miarę możliwości usuwać dzikie wysypiska. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że nawet wyrzucanie pojedynczych śmieci przyczynia się do zanieczyszczenia naszej planety.

Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!