W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Józefowie z miejscowym Komisariatem Policji i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, w dniu 26.09.2019 r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas I-III.

     Zaproszeni goście – młodszy aspirant Artur Chyl i sierżant sztabowy Marek Lis rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, o ostrożności podczas wsiadania i wysiadania z autobusu szkolnego, a także o pozycjach obronnych w przypadku kontaktu ze zwierzętami (psem). Panowie policjanci utrwalili  z uczniami znajomość podstawowych znaków drogowych oraz numerów alarmowych, uczulili najmłodszych, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ta część spotkania, w której funkcjonariusze prezentowali akcesoria używane w ich pracy. Dzieci mogły przymierzyć kamizelkę kuloodporną i obejrzeć inne ciekawe przedmioty będące na wyposażeniu policji. Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza z pewnością znajdzie zastosowanie w praktyce.

     Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali znaczki odblaskowe i aby upamiętnić ten dzień, zrobiły sobie grupowe zdjęcie z Panami Policjantami.

Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami Spotkanie z policjantami