Już po raz XIX zorganizowany został przez MOK w Józefowie oraz GOK w Łukowej Regionalny Konkurs Recytatorski im. Mieczysława Romanowskiego. W tegorocznej edycji, która odbyła się 8 kwietnia 2019 roku w Józefowie, nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, która  nosi imię patrona konkursu.  Jak co roku uczestnicy musieli  przygotować dwa utwory: jeden wiersz M. Romanowskiego, a drugi o tematyce patriotycznej.

W recytatorskich zmaganiach szkołę reprezentowali: Emilia Dura, Michał Buczkowski, Gabriel Olesiuk i Patrycja Kusztykiewicz, przygotowywani przez polonistki: Małgorzatę Rabiegę oraz Marzenę Kowalczyk.

Laureatami zostali: Emilia Dura, która zdobyła pierwsze miejsce, Michał Buczkowski - drugie oraz wyróżniony Gabriel Olesiuk. Drugie miejsce ex aequo zdobyła także Natalia Szkałuba z naszej szkoły zgłoszona przez MOK w Józefowie.

Nagrody dla recytatorów Nagrody dla recytatorów Nagrody dla recytatorów Nagrody dla recytatorów