10 grudnia odbył się w naszej szkole już po raz ósmy Koncert Noworoczny. W pięknie udekorowanej sali, wśród kołyszących się nad głowami śnieżynek i oszronionych gałązek mogliśmy podziwiać talenty naszych uczniów. Pierwszym punktem programu była inscenizacja jasełek bożonarodzeniowych z towarzyszeniem szkolnego chóru „Animato”. To wzruszające przedstawienie na długo zapadnie w pamięć społeczności szkolnej, rodzicom i zaproszonym gościom. Dużo ciepłych uczuć wzbudził również występ uczniów klasy Ia, która zaprezentowała piosenkę „Wesoły Nowy Roczek”. Później mieliśmy okazję posłuchać gitarowego wykonania kolędy „Gdy śliczna Panna”. Dużym zaangażowaniem w przygotowanie się do koncertu wykazała się klasa II a. W jej wykonaniu usłyszeliśmy pastorałkę „Grudniowe noce” oraz obejrzeliśmy dynamiczny układ taneczny „Taniec śnieżynek”. Kolejnym punktem programu była kolęda „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, którą Julia Bździuch wykonała na flecie prostym. Klasa IIIa także zaprezentowała dwa utwory – piosenkę „Gwiazdy tańczyły” zaśpiewały Hania Giełczyk, Sara Krzaczek i Gabriela Surmacz. Pierwsza z wokalistek popisała się również umiejętnością gry na keyboardzie, wykonując etiudę „Moderato 20”. Kolejna uczestniczka tym razem z klasy IVa Daniela Naklicka jest także utalentowana muzycznie i zagrała na skrzypcach  „Gdy się Chrystus rodzi”. Piękną pastorałką „Kolęda dla Jezusa” zachwyciła publiczność Patrycja Kusztykiewicz z klasy III b gimnazjum. Po niej na flecie poprzecznym utwór „To już pora na Wigilię” zagrała Aleksandra Ostasz. Następnie tanecznymi umiejętnościami popisały się uczennice klas V i VI. W koncercie wzięła udział także absolwentka naszej szkoły Kaja Peć, która wraz z uczniami klas III gimnazjum: Patrycją Kusztykiewicz, Aleksandrą Pogudz i Michałem Buczkowskim zaśpiewała piosenkę skomponowaną z okazji kolejnej edycji akcji charytatywnej „Szlachetna paczka” oraz utwór, którego autorami są nauczyciele naszej szkoły Pan Tomasz Kukiełka i pani Marzena Kowalczyk -  „Taka jesteś Polsko”. Na zakończenie programu dołączył do Kai kolejny absolwent Kacper Studnicki i razem zaśpiewali trzy kolędy. Miła atmosfera i klimatyczny nastrój spotęgowany blaskiem świec sprawiły, że tegoroczny koncert był wspaniałym przeżyciem dla widzów i za te niezapomniane doznania wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie nauczycielom, uczniom i sponsorom gorące podziękowania złożyła pani dyrektor szkoły Edyta Nieśpiał.

Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji koncertu cała społeczność szkolna składa Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Józefowie, Caritas w Józefowie i Radzie Rodziców działającej przy szkole. 

 

.