Naszą tradycją stała się organizacja uroczystości patriotycznej pod hasłem ,,Tramp Niepodległości”. Tegoroczny przemarsz rozpoczął się  o godzinie 8:45 spod budynku szkoły, pod pomnik ofiar II wojny światowej, znajdujący się na józefowskim rynku. Tu odbyła się krótka część artystyczna nawiązująca do bohaterskich czynów naszych rodaków. Wraz z przedszkolakami, którzy dołączyli do nas, udaliśmy się pod mury Kościoła Parafialnego i oddaliśmy hołd żołnierzom wyklętym. Kolejnym celem przemarszu, był Cmentarz Parafialny na którym podobnie jak we wcześniejszych miejscach uhonorowaliśmy poległych symboliczną minutą ciszy i zapaleniem zniczy. Nie zapomnieliśmy oczywiście o naszym patronie – Mieczysławie Romanowskim.

Do szkoły wróciliśmy o godzinie 10:30 i już o 11:11 na sali gimnastycznej wszyscy, wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy, biorąc tym samym udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu.

Serdecznie dziękujemy MOK w Józefowie i przedstawicielom lokalnej policji za pomoc w przygotowaniu uroczystości. Koordynację projektu zajęła się pani Adrianna Kozak wspomagana przez nauczycieli muzyki: panią Anetę Momot i pana Rafała Knapa, polonistkę panią Małgorzatę Rabiega, nauczyciela informatyki pana Tomasza Lipiana.

.