b_400_0_16777215_00_https___www.gov.pl_photo_format_1199003c-de7d-41a2-a29b-004aeaef0c1f_resolution_729x30.

Zachęcamy do nieodpłatnego korzystania  z zasobów dostępnych w bibliotece cyfrowej

 POLONA., otwartej w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Biblioteka  zapewnia nieodpłatnie  szeroki dostęp do obiektów cyfrowych min: lektur, audiobooków, ebooków.

W  cyfrowej Bibliotece Narodowej polona.pl przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej. Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:

Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas I - III do udziału

w ŚWIĄTECZNYM WYZWANIU CZYTELNICZYM.

 Za codzienne czytanie  przez piętnaście minut pokoloruj wybrany obrazek.

 Wystarczy  pobrać i  wydrukować. Miłej zabawy.

 >> pobierz obrazek <<

Biblioteka szkolna otrzymała książki wzbogacone autografem Krzysztofa Petka. Pisarz który jest  podróżnikiem i autorem powieści sensacyjno-przygodowych, zaprasza uczniów w świat przygody. W udostępnionej prezentacji opowiada dzieciom o swojej ostatniej książce oraz pokazuje miejsca w Pradze w których dzieje się akcja.

"Zaklęcie dla Golema. Praga" to pierwsza część serii przygodowej: "Zagadki i Tajemnice". Akcja każdej z pięciu części rozgrywa się w innym europejskim mieście. Biblioteka zaprasza do wypożyczeń oraz podążając za autorem do poznawania każdych zagadek. 

IMG 20201119 11415025 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia. Pomimo pandemii członkinie Klubu Przyjaciół Biblioteki, nie zapomniały o tym sympatycznym i szczególnie lubianym przez dzieci święcie. Pod kierunkiem pani Alicji Góry przygotowały dla klas I – III nagranie w którym przybliżyły najmłodszym historię powstania tego święta. Dzieci dowiedziały się również, że pluszowy miś przez lata był także bohaterem wielu bajek i filmów takich jak:  Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Colargol czy zwariowany miś z filmu „Ted”. Członkinie klubu przeczytały również  bajkę „Miś Remis jest zazdrosny” i  zaprosiły dzieci do biblioteki, gdzie czekają na nie „książkowe misie”.

    Czas związany z zawieszeniem zajęć w szkołach polecamy poświęcić na obejrzenie ekranizacji lektur. Oczywiście film nie może zastąpić czytania lektury szkolnej ale produkcję można wykorzystać do uzupełnienia, a także przypomnienia treści, która została zawarta w powieści. W związku z pandemią podajemy odnośniki do lektur, które zostały zekranizowane i które można obejrzeć online za darmo.