Od  2014 roku, w Szkole Podstawowej w Józefowie, wdraża się uczniów do świadomego i systematycznego oszczędzania oraz racjonalnego gospodarowania posiadanymi środkami finansowymi w ramach funkcjonującej  Szkolnej Kasy Oszczędności.

Szkolni SKO – wicze, pod opieką pań Marty Ostasz i Doroty Momot, systematycznie oszczędzają na indywidualnych kontach, które mogą obserwować poprzez funkcjonujący serwis internetowy. A dzięki rozbudowanej funkcjonalności kont m.in.: obserwują historię oszczędzania, tworzą swój plan oszczędzania, zakładają skarbonki – czyli odkładają środki na konkretny zaplanowany cel. To nie wszystko. Młodzi finansiści uczestniczą w wielu akcjach wolontarystycznych, konkursach matematycznych, szachowych czy projektach edukacyjnych skierowanych na przedsiębiorczość. Od początku działalności organizowany jest w szkole comiesięczny konkurs „Mistrz oszczędzania” oraz inne konkursy związane tematycznie z oszczędzaniem, w których członkowie SKO zdobywają atrakcyjne nagrody ufundowane m.in. przez Bank PKO.

Dzięki wielkiemu zaangażowaniu opiekunów i członków józefowskie SKO jest 3-krotnym laureatem nagrody III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu „SKO dla szkół i nauczycieli”. 

We wrześniu 2019 roku Szkolna Kasa Oszczędności ze szkoły w Józefowie dołączyła do platformy Szkolnych Blogów i już w majowej edycji wywalczyła nagrodę w konkursie na „SKO – Blog Miesiąca”.

Zaangażowanie grupy niespełna 50 członków SKO i opiekunów przynosi widoczne efekty i spektakularne sukcesy dzięki ich pasji, kreatywności i przedsiębiorczości. Trzymajcie SKO- wicze tak dalej! Powodzenia!

SKO w józefowskiej podstawówce! SKO w józefowskiej podstawówce! SKO w józefowskiej podstawówce! SKO w józefowskiej podstawówce! SKO w józefowskiej podstawówce!   

zyczenia noworoczne sko

zyczenia SKO

Wraz z nowym rokiem szkolnym nasze SKO zaprasza wszystkich do systematycznego oszczędzania. Witamy nowych członków oraz zapraszamy kolejnych. Na wszystkie pytania odpowie pani Marta Ostasz.

Zapraszamy również na naszego Bloga SKO. Prosimy o głosy w internetowym konkursie na najpopularniejszego Bloga. Głosujcie! Razem możemy wygrać!

Blogi SKO

Kronika Szkolnej Kasy Oszczędzania