Zdjęcie grupowe uczestników wycieczki24 maja 2024 r. uczniowie klas drugich wzięli udział w wycieczce do Krakowa, której głównym celem było zwiedzanie najważniejszych zabytków królewskiego miasta. Na początku cała grupa wraz z przewodniczką udała się na Wzgórze Wawelskie. Tam uczniowie poznali najważniejsze fakty historyczne dotyczące tego miejsca. Następnie zeszli do Smoczej Jamy, a po wyjściu z niej podziwiali pomnik legendarnego Smoka Wawelskiego. Później przeszli Traktem Królewskim na Rynek Główny, gdzie w zacisznej restauracji zjedli obiad, a potem podziwiali Sukiennice, Kościół Mariacki, wysłuchali legendy o wieżach tego kościoła.

Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema. Uczniowie mieli możliwość poznawania i zrozumienia w połączeniu z zabawą praw przyrody, poprzez bezpośredni kontakt z urządzeniami edukacyjnymi. Uzupełnieniem zwiedzania Ogrodu Doświadczeń był udział w warsztatach  pt. "Fizyka balonika", na których dzieci pod okiem przewodniczki eksperymentowały z balonami np.: nadmuchiwały i porównywały pojemność płuc, zgniatały, próbowały po nich chodzić testując ich wytrzymałość i wykonywały wiele innych ciekawych doświadczeń.

Wycieczka dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń. Była nie tylko wyprawą krajoznawczą i przyrodniczą, ale też lekcją o  historii Polski. Zwiedzając i bawiąc się, można także wzbogacać swoją wiedzę. Podróże naprawdę kształcą!

Opiekę nad uczniami podczas wycieczki sprawowały nauczycielki: Alicja Góra, Ewa Buczkowska, Bernarda Hejzner i Marlena Strzęciwilk.

Galeria przedstawia uczniów klas drugich podczas zwiedzania Krakowa

Wycieczka klas drugich do Krakowa Wycieczka klas drugich do Krakowa Wycieczka klas drugich do Krakowa
Wycieczka klas drugich do Krakowa Wycieczka klas drugich do Krakowa Wycieczka klas drugich do Krakowa