Uczniowie podczas warsztatów teatralnychW październiku uczniowie klas czwartych SP w Józefowie uczestniczyli w wycieczce do Lublina. Program rozpoczął się obejrzeniem spektaklu "Tajemniczy ogród". Po przedstawieniu odbyły się warsztaty teatralne, podczas których dzieci poznały rodzaje lalek teatralnych oraz sposoby ich animacji, a także spróbowały swoich sił w prostej inscenizacji.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na ucztę kulinarną. Pyszny posiłek dodał energii do zwiedzania zabytków Lublina. Podczas spaceru z przewodnikiem po lubelskim Starym Mieście uczniowie wysłuchali legend, które pozwoliły poczuć klimat dawnych czasów.

Na zakończenie pobytu czwartoklasiści wzięli udział w warsztatach w Muzeum Cebularza, gdzie można było zdobyć wiedzę na temat procesu produkcji regionalnego Cebularza oraz własnoręcznie wykonać ten lubelski przysmak. Pogoda i humory dopisywały. Zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie wrócili bezpiecznie do domów.

Opiekę podczas wycieczki sprawowały panie: Justyna Rezler, Katarzyna Łosiewicz, Jolanta Lal-Szkałuba i Agnieszka Maryńczak.

Galeria zdjęć przedstawia uczestników wycieczki podczas warsztatów teatralnych i wykonania cebularza

Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina Wycieczka do Lublina